G3TC-ODC24 DC24
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
G3TC-ODC24 DC24
Manufacturer
Omron Automation
Description
DC OUTPUT MODULE 3A
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
I/O Relay Modules
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Voltage - Output :
5V~60VDC
Number of Elements :
1
Operating Temperature (Max) :
80°C
On-State Current-Max :
3A
Operating Temperature (Min) :
-30°C
Forward Current-Max :
0.018A
Color :
Red
Reach Compliance Code :
Unknown
Series :
G3TC
Voltage - Input :
24VDC
Current - Output :
3A
Current - Input :
18mA
Isolation Voltage-Max :
4000V