G3R-OD201SN DC5-24
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
G3R-OD201SN DC5-24
Manufacturer
Omron Automation
Description
DC OUTPUT MODULE 1.5A
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
I/O Relay Modules
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Color :
Black
Turn On Time :
1ms
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
DC Output Module
Style :
QC
Current - Input :
8mA
Turn Off Time :
2ms
Feature :
Status LED(s)
HTS Code :
Published :
2003
Factory Lead Time :
2 Weeks
Voltage - Output :
40V~200VDC
Current - Output :
1.5A
Voltage - Input :
5V~24VDC