G2A-434AN-DC24
Mfr.Part #
G2A-434AN-DC24
Description
RELAY GEN PURP 4PDT 500MA 24VDC
Coil Voltage :
24VDC
Operating Temperature :
-10°C~40°C
Must Release Voltage :
2.4VDC
Must Operate Voltage :
19.2VDC
Contact Rating (Current) :
500mA
Coil Current :
45mA
Coil Resistance :
530Ohms
Release Time :
15ms
Feature :
Lighted Indicator
Switching Voltage :
250VAC 125VDC -Max