G2A-432A-US-DC24
Mfr.Part #
G2A-432A-US-DC24
Description
RELAY GEN PURP 4PDT 500MA 24VDC
Operating Temperature :
-10°C~40°C
Coil Voltage :
24VDC
Must Operate Voltage :
19.2VDC
Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Mounting Type :
Socketable
Coil Resistance :
530Ohm
Switching Voltage :
250VAC 125VDC -Max
Must Release Voltage :
2.4VDC
Contact Rating (Current) :
500mA
Coil Current :
45mA