G2A-432A-D-DC24
Mfr.Part #
G2A-432A-D-DC24
Description
RELAY GEN PURP 4PDT 500MA 24VDC
Operating Temperature :
-10°C~40°C
Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Mount :
Non Latching
Max Operating Temperature :
40°C
Termination :
PLUG
Must Release Voltage :
2.4VDC
Switching Voltage :
250VAC 125VDC -Max
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Throw Configuration :
4PDT
Min Operating Temperature :
-10°C
Coil Current :
45mA
Coil Voltage (DC) :
24V
Coil Resistance :
530Ohms
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
500mA
Coil Power :
1.1W
Must Operate Voltage :
19.2VDC