G22041434709J4C000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
G22041434709J4C000
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 47 OHM 5% WW
Stock
475
In Stock :
475
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Through Hole Resistors
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.224Diax0.512L 5.70mmx13.00mm
Packing Method :
Ammo Pack
Feature :
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Radiation Hardening :
No
Published :
2016
Power Rating :
4W
Series :
G200
Military Standard :
Not
Resistance :
47Ohm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
4W
Package / Case :
Axial
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
100/ +180ppm/°C
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Diameter :
5.7mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
4W
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Composition :
Wirewound
Construction :
Tubular
Vishay G22041434709J4C000
Through Hole FIXED RESISTOR, 47Ohm, Wirewound,