FXP830.09.0100C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FXP830.09.0100C
Manufacturer
Taoglas
Description
RF ANT 2.4GHZ/5.4GHZ FLAT PATCH
Stock
140
In Stock :
140
Manufacturer :
Taoglas
Product Category :
RF Antennas
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Cable - 100mm
Antenna Type :
Flat Patch
Mount :
Adhesive
Impedance :
50Ohm
Applications :
Bluetooth, Wi-Fi
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
2W
Frequency Group :
UHF 2GHz~3GHz SHF f > 4GHz
Packaging :
Bulk
Series :
Freedom
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz 5.4GHz
Termination :
MMCX Male
Power - Max :
2W
Max Frequency :
5.8GHz
RF Family/Standard :
Bluetooth, WiFi
Gain :
2.6dBi, 5dBi
Max Power Dissipation :
2W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height :
101.6μm
Length :
42mm
Mounting Type :
Adhesive
Number of Bands :
2
Width :
7mm
Height (Max) :
0.004 0.10mm
Frequency :
5.8GHz
Frequency Range :
2.4GHz~2.5GHz 4.9GHz~5.8GHz
Datasheets
FXP830.09.0100C
Taoglas FXP830.09.0100C
2 Bands Flat Patch UHF 2GHz~3GHz SHF f > 4GHz Adhesive MMCX Male 2.4GHz 5.4GHz 2.6dBi, 5dBi Bulk 0.004 0.10mm Bluetooth, Wi-Fi