FX2CA2-100S-1.27DSA
Mfr.Part #
FX2CA2-100S-1.27DSA
Description
CONN RECEPT VERT 100POS 1.27MM
Current Rating :
500mA
Number of Contacts :
100
Reliability :
COMMERCIAL
Housing Color :
Black
Contact Material :
Copper
Lead Free :
Lead Free
ECCN Code :
EAR99
Gender :
FEMALE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Unknown
Lead Pitch :
1.27mm
Pitch :
1.27mm
Flammability Rating :
UL94 V-0
Gold
Stack Height :
16mm