FWE030018A-10A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FWE030018A-10A
Manufacturer
Inventus Power
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 31W
Manufacturer :
Inventus Power
Product Category :
Voltage - Input :
85V~264VAC
No Load Power Consumption :
300mW Max
Power (Watts) :
31W
Polarization :
Positive Center
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension :
3.53Lx1.92W x 0.99 H 89.6mmx48.8mmx25.2mm
Form :
Desktop (Class I)
Approval Agency :
CB, CE, cURus, GS, TUV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Applications :
ITE (Commercial)
Input Connector :
IEC 320-C6
Weight :
0.353lb 160.12g
Efficiency :
Level VI
Series :
FWE030 (30W)
Operating Temperature :
0°C~60°C
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Cord Length :
48 1.22m
Voltage - Output :
18V
Factory Lead Time :
18 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Output (Max) :
1.7A