FST-22A-18
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FST-22A-18
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
COND .100 JUMPER 18POS 2 INCH
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Voltage Rating :
300 V
Subcategory :
CABLE
Brand :
TE Connectivity
Packaging :
Bulk
Cable Length :
2 in
TE Connectivity
Product Type :
FFC / FPC Jumper Cables
Current Rating :
3 A
Product Category :
FFC / FPC Jumper Cables
RoHS :
Details
Series :
Flexstrip
Datasheets
FST-22A-18
FFC Jumper Cable 18 Conductors 24AWG 300VAC