FSP065-DHCM1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FSP065-DHCM1
Manufacturer
FSP Technology
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 65W
Stock
101
In Stock :
101
Manufacturer :
FSP Technology
Product Category :
Power (Watts) :
65 W
Applications :
Medical
Efficiency :
87%
Series :
FSP065 (65W)
Size / Dimension :
5.08 L x 2.01 W x 1.22 H (129.0mm x 51.0mm x 30.9mm)
Weight :
Product Status :
Active
Standard Number :
Output Connector :
Input Connector :
IEC 320-C8
Voltage - Output :
12V
Polarization :
Positive Center
Region Utilized :
International
Form :
Desktop (Class II)
Current - Output (Max) :
5.42A
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
210mW
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Cord Length :
59 (1.50m)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C