FSP065-DGCM1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FSP065-DGCM1
Manufacturer
FSP Technology
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 65W
Stock
104
In Stock :
104
Manufacturer :
FSP Technology
Product Category :
Product Status :
Active
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Applications :
Medical
Output Connector :
Input Connector :
IEC 320-C8
Series :
FSP065 (65W)
Form :
Desktop (Class II)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Polarization :
Positive Center
Region Utilized :
International
Weight :
Current - Output (Max) :
4.33A
Voltage - Output :
15V
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Package :
Box
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Cord Length :
59 (1.50m)
Size / Dimension :
5.08 L x 2.01 W x 1.22 H (129.0mm x 51.0mm x 30.9mm)
Power (Watts) :
65 W
No Load Power Consumption :
210mW
Standard Number :
Efficiency :
87%