FSK-22A-17
Mfr.Part #
FSK-22A-17
Description
CABLE FLXSTRP 17POS 2.54MM 2"
Product Category :
Insulation Material :
Kapton
Conductor Material :
Copper
Min Operating Temperature :
-40°C
Cable Pitch :
2.54mm
Number of Conductors :
17
ELV :
Compliant
Voltage - Rated AC :
300V
Max Operating Temperature :
150°C
Current Rating :
3A
Number of Pins :
17
Current Rating (Max) :
3A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Voltage Rating (AC) :
300V