FQA020ADC-007-M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FQA020ADC-007-M
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
FILTER 40VDC 20A PCB MOUNT
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Power Line Filter Modules
Filter Type :
DC
Packaging :
Tray
Termination Style :
PC Pins
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
FQA
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
40V
Current :
20A
Mounting Type :
Through Hole
Configuration :
Single Stage
Operating Temperature :
-55°C~115°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
FQA020ADC-007-M
TDK-Lambda, Inc. FQA020ADC-007-M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CRD 12AWG IEC320-C19 - CBL 6.56'
    CORD 14AWG 5-15P - 320-C15 6.56'
    CORD NEMA1-15P - IEC320-C7 5.90'
    CRD NEMA5-15P - IEC320-C13 5.90'
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH