FQ2500016
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FQ2500016
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Frequency Stability :
±20ppm
Type :
MHz Crystal
Pbfree Code :
yes
Series :
SaRonix-eCera™ FQ
Operating Mode :
Fundamental
Drive Level :
10 µW
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Load Capacitance :
18pF
Physical Dimension :
L3.2XB2.5XH0.75 (mm)/L0.126XB0.098XH0.03 (inch)
Height Seated (Max) :
0.033 0.85mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
25MHz
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height :
838.2μm
Operating Frequency :
25MHz
Additional Feature :
AT CUT; TR, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30Ohm