FPE200BE60238BJ1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FPE200BE60238BJ1
Manufacturer
Vishay
Description
CAP CER 6000PF 5KV R85
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FPE
Voltage - Rated :
5000V 5kV
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
R85
Capacitance :
6000pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
FPE200BE60238BJ1
Vishay FPE200BE60238BJ1
FPE 6000pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±20% R85