FP0800008
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FP0800008
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
SMD-4
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL CERAMIC SEAM7050 T&R 1K
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Tolerance :
20 PPM
Length :
7 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Drive Level :
10 uW
Frequency Tolerance :
±30ppm
Load Capacitance :
10 pF
Operating Mode :
Fundamental
Package / Case :
SMD-4
Height :
1 mm
Ratings :
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Series :
FP
Product :
Crystals
Height - Seated (Max) :
0.045 (1.15mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency Stability :
50 PPM
ESR :
80 Ohms
Type :
Quartz Crystal
Width :
5 mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
8 MHz