FN9222S1B-10-06
Mfr.Part #
FN9222S1B-10-06
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Stock
26
In Stock :
26
Voltage - Rated :
250V
MIL Conformance :
Voltage - UL :
250VAC
Mount :
Panel, Snap in
Inductance :
225 μH
Current :
10A
Max Current Rating :
10A
Width :
29.9mm
Packaging :
Tray
DIN Conformance :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.50mm x 21.90mm
Panel Thickness :
0.028 ~ 0.059 0.70mm ~ 1.50mm
Max Operating Temperature :
85°C
Max Voltage Rating (AC) :
250V
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Feature :
Bleed Resistor
Min Operating Temperature :
-25°C
Current Rating :
10A
Frequency :
400Hz
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Voltage - Rated AC :
250V
Height :
22.4mm
Termination :
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
Depth :
43.9mm