FN7620002
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FN7620002
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
XTAL OSC XO 76.2700MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
1.8V
Series :
SaRonix-eCera™ FN
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
76.2MHz
Surface Mount :
yes
Supply Voltage :
3.3V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Additional Feature :
STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
Base Resonator :
Crystal
Output :
CMOS
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Rise Time-Max :
5ns
Type :
XO (Standard)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Fall Time-Max :
5ns
Frequency :
76.27MHz