FN2500149
Mfr.Part #
FN2500149
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Type :
XO (Standard)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
25MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
CMOS
Mount :
Surface Mount
Operating Frequency :
25MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
1.5494mm
Pbfree Code :
yes
Series :
SaRonix-eCera™ FN
Lead Free :
Lead Free
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Fall Time-Max :
7ns
Rise Time-Max :
7ns
Max Supply Current :
10mA
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Supply Voltage :
3.3V