FN2010B-10-06
Mfr.Part #
FN2010B-10-06
Description
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
Stock
65
In Stock :
65
Mount :
Chassis, Chassis Mount
Series :
FN 2010
Additional Feature :
MEDICAL VERSION; INDUCTANCE 0.8 MILLIHENRY
Height :
29.3mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Max Voltage Rating (AC) :
250V
Leakage Current :
2µA
Frequency :
400Hz
Pbfree Code :
yes
Inductance :
800μH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
2003
Termination :
Quick Connect
High Pot :
2500 V
Length :
64mm
Voltage - Rated AC :
250V
CSA, ENEC, UR
Capacitance :
100nF
Width :
35mm
Current Rating :
10A
Voltage - Rated DC :
250V
Operating Temperature :
-25°C~100°C
Max Current Rating :
10A
Resistance :
1MOhm
Depth :
35mm
Frequency - Operating :
DC~400Hz