FN0100007
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FN0100007
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 1.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Rise Time-Max :
7ns
Supply Voltage :
3.3V
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Operating Frequency :
1MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Qualification Status :
Not Qualified
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Packaging :
Bulk
Frequency :
1MHz
Fall Time-Max :
7ns
Max Supply Current :
15mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Number of Terminations :
4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Series :
SaRonix-eCera™ FN
Output :
CMOS
Mount :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Function :
Enable/Disable
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Supply :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Height :
1.8034mm
Power Supplies :
3.3V