FLTR100V10Z
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FLTR100V10Z
Manufacturer
ABB Embedded Power
Description
LINE FILTER 75VDC 10A TH
Manufacturer :
ABB Embedded Power
Product Category :
Power Line Filter Modules
Factory Lead Time :
18 Weeks
Approval Agency :
CE, CSA, UL, VDE
Packaging :
Box
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Configuration :
Two Stage
Current :
10A
Voltage - Rated DC :
75V
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Filter Type :
Single Phase
Series :
FLT
Termination Style :
PC Pins
Datasheets
FLTR100V10Z
ABB Embedded Power FLTR100V10Z
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH