FL3840015Z
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FL3840015Z
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Frequency :
38.4MHz
Factory Lead Time :
15 Weeks
Type :
MHz Crystal
Height Seated (Max) :
0.030 0.75mm
Drive Level :
100 µW
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Load Capacitance :
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Mount :
Surface Mount
Physical Dimension :
L3.2XB2.5XH0.65 (mm)/L0.126XB0.098XH0.026 (inch)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Series :
SaRonix-eCera™ FL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Operating Frequency :
38.4MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Height :
762μm
Frequency Stability :
±10ppm