FK14C0G2E152JN020
Mfr.Part #
FK14C0G2E152JN020
Description
CAP CER 1500PF 250V C0G RADIAL
Capacitance :
1500pF
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Packing Method :
Bulk
Length :
4.5mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.098W 4.50mmx2.50mm
Terminal Pitch :
2.5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250V
Width :
2.5mm