FK0610001
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FK0610001
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 6.1400MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
SaRonix-eCera™ FK
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency :
6.14MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Frequency :
6.14MHz
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Voltage - Supply :
3.3V
Number of Terminations :
4
Max Supply Current :
10mA
Packaging :
Bulk
Mount :
Surface Mount
Power Supplies :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
Output :
CMOS
Qualification Status :
Not Qualified
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height :
1.143mm
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.045 1.15mm