FJH-10-D-03.00-4
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FJH-10-D-03.00-4
Manufacturer
Samtec, Inc.
Description
CABLE FFC 10POS 0.50MM 3"
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Product Category :
Cable Type :
FFC, FPC
Factory Lead Time :
3 Weeks
Pbfree Code :
yes
Series :
FJH
Termination Style :
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Length :
76.2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.000 76.20mm
Mount :
CABLE
Packaging :
Bulk
Length - Exposed Ends :
0.157 4.00mm
Conductor Material :
Copper, Tin
Radiation Hardening :
No
Connector Type :
INTERCONNECTION DEVICE
Cable Pitch :
500μm
Pitch :
0.020 0.50mm