FH1600015
Mfr.Part #
FH1600015
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
711.2μm
Operating Temperature :
-30°C~85°C
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Frequency Stability :
±10ppm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Type :
MHz Crystal
Series :
SaRonix-eCera™ FH
Operating Frequency :
16MHz
Additional Feature :
AT CUT; TR, 7 INCH
Operating Mode :
Fundamental
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Load Capacitance :
8pF
Factory Lead Time :
17 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
16MHz
Drive Level :
10 µW
Mount :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm