FG8063WPTNF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FG8063WPTNF
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 851MHZ WHIP STR TNC FEMAL
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Termination :
TNC Female
Antenna Type :
Whip, Straight
Features :
RF Family/Standard :
Return Loss :
Applications :
Frequency (Center/Band) :
851MHz
Power - Max :
100 W
Height (Max) :
29.000 (736.60mm)
Frequency Range :
806MHz ~ 896MHz
Series :
Package :
Bulk
Gain :
3dBd
Base Product Number :
FG8063
VSWR :
2
Number of Bands :
1
Product Status :
Active
Ingress Protection :
Mounting Type :
Bracket Mount
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Datasheets
FG8063WPTNF
1 Bands Whip, Straight UHF (300MHz ~ 1GHz) Bracket Mount TNC Female 851MHz 3dBd 29.000 (736.60mm) -