FG14X7R2A683KNT06
Mfr.Part #
FG14X7R2A683KNT06
Description
CAP CER 0.068UF 100V X7R RADIAL
FG
Pbfree Code :
yes
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Capacitance :
0.068μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm
Package / Case :
Radial
Mount :
Temperature Coefficient :
X7R
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Published :
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
FG14X7R2A683KNT06
TDK Corporation FG14X7R2A683KNT06
FG 0.068μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial