FG14C0G2A472JNT00
Mfr.Part #
FG14C0G2A472JNT00
Description
CAP CER 4700PF 100V C0G RADIAL
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
100V
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Size / Dimension :
0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
4700pF
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
FG14C0G2A472JNT00
TDK Corporation FG14C0G2A472JNT00
FG 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial