FFAT-1410
- Mfr.Part #
- FFAT-1410
- Manufacturer
- API Delevan
- Description
- FERRITE CORE 149 OHM TUBULAR
- Manufacturer :
- API Delevan
- Product Category :
- Cable Ferrites
- Outer Dimension :
- 0.551 Dia (14.00mm)
- Mounting Type :
- Free Hanging
- Factory Lead Time :
- 9 Weeks
- Diameter - Inside :
- 10 mm
- Published :
- 2010
- Series :
- FFAT
- Lead Free :
- Contains Lead
- Impedance @ Frequency :
- 149Ohm @ 100MHz
- Length :
- 3.281' 1.00m
- Mount :
- Free Hanging
- RoHS Status :
- ROHS3 Compliant
- Packaging :
- Bulk
- Radiation Hardening :
- No
- Type :
- Round
- Design :
- Tubular
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 1 (Unlimited)
- Diameter - Inner :
- 0.394 Dia (10.00mm)
- Datasheets
- FFAT-1410
FFAT-1410 datasheet pdf and Cable Ferrites product details from API Delevan Inc. stock available at
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| FFAT-117 | API Delevan | 27 | FERRITE CORE 137 OHM TUBULAR 7MM |
| FFAT-32 | API Delevan | 237 | FERRITE CORE 140 OHM TUBULAR |
| FFAT-54 | API Delevan | 4,893 | FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM |
| FFAT-65 | API Delevan | 17,682 | FERRITE CORE TUBULAR 5MM |
| FFAT96 | API Delevan | 33,024 | FERRITE CORE 134 OHM TUBULAR 6MM |