FD2250003
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FD2250003
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 22.5792MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Fall Time-Max :
7ns
Rise Time-Max :
7ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage :
3.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Frequency :
22.5MHz
Series :
SaRonix-eCera™ FD
Base Resonator :
Crystal
Output :
CMOS
Type :
XO (Standard)
Frequency :
22.5792MHz
Additional Feature :
STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Symmetry-Max :
55/45%
Physical Dimension :
5.0mm X 3.2mm X 1.3mm
Voltage - Supply :
3.3V
Surface Mount :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~70°C