FD1300024
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FD1300024
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 13.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
1.2954mm
Type :
XO (Standard)
Packaging :
Bulk
Output :
CMOS
Series :
SaRonix-eCera™ FD
Frequency Stability :
±20ppm
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Power Supplies :
1.8V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Base Resonator :
Crystal
Number of Terminations :
4
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Frequency :
13MHz
Frequency :
13MHz
Voltage - Supply :
1.8V
Mount :
Surface Mount
Max Supply Current :
15mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Supply Voltage :
1.8V