FC-255 32.7680K-E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FC-255 32.7680K-E
Manufacturer
Epson
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Crystals
Operating Mode :
Fundamental
Packaging :
Strip
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.071W 4.90mmx1.80mm
Frequency Tolerance :
±100ppm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FC-255
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Load Capacitance :
6pF
Frequency :
32.768kHz
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm