FBTH1608HE331-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FBTH1608HE331-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD,HIGH CURRENT, 0603
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Series :
FB
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Filter Type :
Power Line
Operating Temperature :
-40°C~150°C
Factory Lead Time :
4 Weeks
Current Rating (Max) :
900mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Impedance @ Frequency :
330Ohm @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max) :
130mOhm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height (Max) :
0.037 0.95mm
Ratings :
AEC-Q200
Number of Lines :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
FBTH1608HE331-T
TAIYO YUDEN FBTH1608HE331-T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN