FBR07VA121SB-00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FBR07VA121SB-00
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 120 OHM RADIAL 1LN
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Size / Dimension :
0.295Dia 7.50mm
Number of Lines :
1
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
Physical Dimension :
L7.5XB2.5XH9.0 (mm)/L0.295XB0.098XH0.354 (inch)
Packing Method :
Tape
Filter Type :
FERRITE BEAD
Max DC Current :
7A
Impedance :
120Ohm
Packaging :
Tray
Number of Functions :
1
Test Frequency :
100MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height :
7.493mm
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Through Hole
Width :
2.5mm
Pbfree Code :
yes
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
5 Weeks
DC Resistance (DCR) (Max) :
10MOhm
HTS Code :
Series :
FB
Mounting Type :
Through Hole
Rated Current :
7A
Package / Case :
Radial
Length :
7.5mm
Published :
Datasheets
FBR07VA121SB-00
TAIYO YUDEN FBR07VA121SB-00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN