FBMH2012HM221-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FBMH2012HM221-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0805 1LN
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
60mOhm
Published :
Shielding :
Unshielded
Termination :
SMD/SMT
REACH SVHC :
No SVHC
Depth :
1.45mm
Number of Pins :
2
Impedance @ Frequency :
220Ohm @ 100MHz
Number of Lines :
1
Frequency :
100MHz
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
25%
Case Code (Metric) :
Packing Method :
Tape and Reel
Halogen Free :
Halogen Free
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FB
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Test Frequency :
100MHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Number of Functions :
1
ECCN Code :
EAR99
Filter Type :
Power Line
Construction :
Chip Bead
Additional Feature :
RECTANGULAR CHIP; HIGH IMPEDANCE TYPE
Current Rating :
2A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Impedance :
220Ohm
Core Material :
Ferrite
Pbfree Code :
yes
DC Resistance (DCR) (Max) :
60mOhm
Max DC Current :
2A
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Height :
1.0414mm
HTS Code :
Datasheets
FBMH2012HM221-T
TAIYO YUDEN FBMH2012HM221-T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN