FBMH2012HM121-TV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FBMH2012HM121-TV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0805 1LN
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Height :
1.0414mm
Mount :
Surface Mount
Impedance :
120Ohm
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
5.499807mg
Max DC Current :
2.5A
Series :
FB
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) (Max) :
32mOhm
Tolerance :
25%
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Number of Lines :
1
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Filter Type :
Power Line
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Test Frequency :
100MHz
Datasheets
FBMH2012HM121-TV
TAIYO YUDEN FBMH2012HM121-TV
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN