FB20009-3B-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FB20009-3B-RC
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 440 OHM AXIAL 1LN
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Outside Diameter :
5.99 mm
Number of Pins :
2
Base Part Number :
FB20009
Series :
FB
Current Rating (Max) :
5A
Shielding :
Unshielded
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Through Hole
REACH SVHC :
No SVHC
Resistance :
400Ohm
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Axial
Number of Lines :
1
Approval Agency :
EN
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.236Diax0.394L 5.99mmx10.01mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Free :
Lead Free
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Diameter - Inside :
610 μm
Impedance @ Frequency :
440Ohm @ 100MHz
Filter Type :
DATA LINE FILTER
HTS Code :
Tolerance :
25%
Test Frequency :
100MHz
Impedance :
400Ohm
Mount :
Through Hole
Diameter :
5.99mm
DC Resistance (DCR) :
400Ohm
Datasheets
FB20009-3B-RC
Bourns, Inc. FB20009-3B-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN