FA24C0G2A392JNU06
Mfr.Part #
FA24C0G2A392JNU06
Description
CAP CER 3900PF 100V C0G RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm
Published :
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Lead Style :
Formed Leads
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
3900pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Pitch :
5.0038mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Through Hole
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Datasheets
FA24C0G2A392JNU06
TDK Corporation FA24C0G2A392JNU06
FA 3900pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial