F911A227KNCAJ6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
F911A227KNCAJ6
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Voltage - Rated :
10V
Factory Lead Time :
15 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Manufacturer Size Code :
N
Type :
Molded
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Feature :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
220μF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C