F863FL225K310Z
Mfr.Part #
F863FL225K310Z
Description
CAP FILM 2.2UF 10% 310VAC RADIAL
Stock
67
In Stock :
67
Lead Spacing :
1.083 27.50mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
1.260Lx0.512W 32.00mmx13.00mm
Height Seated (Max) :
0.988 25.10mm
Published :
2017
Factory Lead Time :
24 Weeks
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated AC :
310V
Operating Temperature :
-40°C~110°C
Capacitance :
2.2μF
Datasheets
F863FL225K310Z
KEMET F863FL225K310Z
F863 2.2μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized
F863FL225K310Z Overview
1.083 27.50mm is the lead spacing of this electrical device.It is capable of operating at -40°C~110°C degrees Celsius.