F863DV155M310L
Mfr.Part #
F863DV155M310L
Description
CAP FILM 1.5UF 20% 310VAC RADIAL
Stock
107
In Stock :
107
Capacitance :
1.5μF
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.870 22.10mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~110°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Published :
2017
Voltage - Rated AC :
310V
Size / Dimension :
1.043Lx0.512W 26.50mmx13.00mm
Datasheets
F863DV155M310L
KEMET F863DV155M310L
F863 1.5μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized
F863DV155M310L Overview
Its lead spacing is 0.886 22.50mm.Temperatures of -40°C~110°C allow the device to operate.