F863DV155K310Z
Mfr.Part #
F863DV155K310Z
Description
CAP FILM 1.5UF 10% 310VAC RADIAL
Stock
400
In Stock :
400
Capacitance :
1.5μF
Ratings :
AEC-Q200, X2
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Voltage - Rated AC :
310V
Size / Dimension :
1.043Lx0.512W 26.50mmx13.00mm
Operating Temperature :
-40°C~110°C
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Series :
F863
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.870 22.10mm
Published :
2017
Datasheets
F863DV155K310Z
KEMET F863DV155K310Z
F863 Radial Film Capacitor 1.043Lx0.512W 26.50mmx13.00mm ±10% 1.5muF 310V