F863DS105K310R
Mfr.Part #
F863DS105K310R
Description
CAP FILM 1UF 10% 310VAC RADIAL
Stock
175
In Stock :
175
Published :
2017
Height Seated (Max) :
0.791 20.10mm
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated AC :
310V
Size / Dimension :
1.043Lx0.433W 26.50mmx11.00mm
Operating Temperature :
-40°C~110°C
Lead Spacing :
0.886 22.50mm
Capacitance :
1μF
Factory Lead Time :
23 Weeks
Datasheets
F863DS105K310R
KEMET F863DS105K310R
F863 1μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized
F863DS105K310R Overview
A 0.886 22.50mm lead spacing is used in this electrical device.In a temperature range of -40°C~110°C, the device can be operated.