F681K25Y5RL6UJ5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
F681K25Y5RL6UJ5R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 500V Y5R RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
F
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated :
500V
Min Operating Temperature :
-30°C
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Capacitance :
680pF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Dielectric :
Y5R
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Termination :
Radial
Lead/Base Style :
Kinked
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.256Dia 6.50mm
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
SMPS Filtering
Package / Case :
Radial, Disc
Packaging :
Tape and Box (TB)
Feature :
High Voltage
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
5.0038mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
Y5R
Datasheets
F681K25Y5RL6UJ5R
Vishay F681K25Y5RL6UJ5R
F 680pF 500V Ceramic Capacitor ±10% Y5R 0.256Dia 6.50mm -30°C~125°C High Voltage Through Hole Radial, Disc