F61200041
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
F61200041
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
IC REGULATOR
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
Type :
MHz Crystal
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Operating Mode :
Fundamental
Load Capacitance :
20pF
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Height - Seated (Max) :
0.053 (1.35mm)
Package :
Tube
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
F6
ABB
Frequency :
12 MHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Frequency Stability :
±20ppm
Size / Dimension :
0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm)
Frequency Tolerance :
±20ppm