F601AP473K630C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
F601AP473K630C
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Not Required
Datasheet
Download
Description
47NF63 10%V
Stock
600
In Stock :
600
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Unclassified
Product Depth (mm) :
6(Max)
Capacitance :
47000PF(pF)
Maximum Operating Temperature (°C) :
100
Rad Hardened :
No
Series :
Package :
Bulk
Operating Temp Range :
-55C to 100C
Product Status :
Active
Temperature Coefficient (ppm/°C) :
400±200
Termination Style :
Radial
Lead Length (mm) :
4
Seated Plane Height (mm) :
12(Max)
Failure Rate :
Not Required
Size (mm) :
13 X 6 X 12
ECCN (US) :
EAR99
Tolerance (+ or -) :
10%
Mounting :
Through Hole
Lead Diameter (nom) :
0.6(mm)
Construction :
Radial
Product Length (mm) :
13(Max)
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Mounting Style :
Through Hole
Voltage :
630VDC|220VAC
Temp Coeff (Dielectric) :
PET
Tolerance :
10%
Wire Form :
Straight
Product Height (mm) :
12(Max)
Seated Plane Height :
12(mm)
Product Weight (g) :
1.3
Dielectric :
PET
Packaging :
Bulk
Terminal Pitch (mm) :
Package / Case :
Capacitance Value :
0.047uF
Lead Diameter (mm) :
0.6
Lead Spacing (nom) :
10 mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Diameter (mm) :
Not Required(mm)
Datasheets
F601AP473K630C
Introducing Unclassified KEMET F601AP473K630C from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:630VDC|220VAC, Package / Case:Not Required, F601AP473K630C pinout, F601AP473K630C datasheet PDF, F601AP473K630C amp .Beyond Unclassified KEMET F601AP473K630C ,we also offer 5801925, F-631, 47480-0001, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.