F461AP563G630A
Mfr.Part #
F461AP563G630A
Manufacturer
KEMET
Package / Case
5 mm x 3.2 mm
Datasheet
Download
Description
CAPACITOR 1%
Film Capacitors
Brand :
CTS Electronic Components
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
CTS
Subcategory :
Crystals
Size Code :
ECCN Code :
EAR99
ESR :
40 Ohms
Negative Tolerance :
2%
Series :
445
Frequency :
25 MHz
Capacitance :
0.056 µF
Frequency Stability :
20 PPM
Terminal Pitch :
10 mm
Length :
5 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Tolerance :
20 PPM
Product Category :
Crystals
Packaging :
MouseReel
Rated (AC) Voltage (URac) :
250 V
Drive Level :
100 uW
Mounting Style :
SMD/SMT
Height :
1.35 mm
Minimum Operating Temperature :
- 10 C
Type :
SMD Quartz
Dielectric Material :
Polypropylene
Packing Method :
Bulk
RoHS :
Details
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630 V
Load Capacitance :
20 pF
Package / Case :
5 mm x 3.2 mm
Positive Tolerance :
2%
Pbfree Code :
yes
Maximum Operating Temperature :
+ 60 C
Product Type :
Width :
3.2 mm
Number of Terminals :
Datasheets
F461AP563G630A
Introducing Film Capacitors KEMET F461AP563G630A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:SMD Quartz, Package / Case:5 mm x 3.2 mm, F461AP563G630A pinout, F461AP563G630A datasheet PDF, F461AP563G630A amp .Beyond Film Capacitors KEMET F461AP563G630A ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.